Jump to content

Patates

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Patates

 • Rank
  Junior Member
 • Birthday 12/04/1989
 1. Filtreleme işlemi söylediğinizin aksine o kadar olumsuz etki yaratmaz. Ama tartışmaya dönmemesi için filtre mevzusunu kapatabiliriz. Aşırı boyut düşürdüğünüz için zaten bölüm içi renkler soluklaşmış durumda...(Hele bazı sahnelerde renkler tamamı ile soluklaşıyor.) Encoder olduğunuzdan arada ki farkı hemen anlayacaksınızdır. Rica ediyorum dikkatlice bir 77. bölümü izleyin. Eğer sıkıntı yok veya büyük değil vs. derseniz. Mevzuyu uzatmayayım. Ama önceki kalitenizle şu son 2 bölüm arasında ki görüntü kalitesinde büyük bir fark olduğunu düşünmekteyim. Fark küçük olsa rahatsız etmezdim. Fark büyük değil böyle devam edecek derseniz de saygım sonsuz işi yapanlar sizlersiniz. Ellerinize sağlık. Kolay gelsin. (Renklerle ilgili mevzu ile isterseniz resimlerle örneklendirebilirim.) Açıkçası fansub anlayışını öldüren aracı siteleri sevmiyorum. O yüzden izleme sitelerinden değil direk linklerden indirip arşivlemeyi tercih ediyorum. Ama tavsiyeniz için teşekkür ederim lazım olursa alternatif bir yol olarak belki kullanabilirim.
 2. 77. ve 78. bölümü hiç izlediniz mi? 1080p kaynağınız nedir bilmemde 720p den devam ederseniz daha iyi olur. Neden derseniz başta ki sorum cevap olacaktır. Pikselleşme dahi var. Encode de filtre namına bir şey kullanılmamış.(Önce ki ayarlar neyse o kullanılmış.) Kaynak 720p iken 200mb ve civarı encode ederken görüntü kalitesi kaybı çok fazla olmaz ama 1080p de görüntü kaybını düşürmek için boyutu yükseltmeniz yada encode ayalarını ona göre ayarlamanız gerekir. Ve ayarları artırıp filtreleri de eklediğiniz vakit encode süresi de uzar. Anca öyle kalite kaybını minimuma düşürüp encode edebilirsiniz. Ona da sağlam işlemcili bir pc gerekir yoksa yapacağınız encode işlemi en az 10-12 saati bulur. (İşlemci zaten iyi bile deseniz en az 3-4 saati bulur.) 1080p yüksek boyut vermekte mümkün ama o zaman takip eden kişi sayısını kaybetmekte söz konusu olacaktır. 720p den aynı kalitede devam etmenizi rica edeceğim. Yinede karar sizin...
 3. Elinize sağlık! Tekrar mesaj atmayayım dedim arkadaş söyledi ilk 28 link e ulaşılamıyormuş. Kontrol ettim gerçekten ulaşılamıyor link.tl den ötürü kaynaklı muhtemelen... Bilginiz olsun!
 4. 65 eklenmemiş bilginiz olsun! Yada yanlış mega klasörüne atmışta olabilirsiniz gözükmüyor.
 5. 200mb tan iyi gidiyorduk. 300 üzeri mi gelmeye başlayacak artık?

Yöneticiler

rebelone rebelone Fansub Yöneticisi
Kuuhakku Kuuhakku Fansub Yöneticisi
Swagnemite Swagnemite Fansub Yöneticisi
Grage Grage Fansub Yöneticisi

Son Güncellenen Seriler

Son Güncellenen Mangalar

Duyurular

ArcadiaFansubLogo.png.24fb961a7272dbe08d

Arcadia Fansub olarak birçok anime ve manga serisinin çevirisinde katkıda bulunduk ve halen güncel seri çevirilerimiz  devam etmektedir.

×
×
 • Create New...