Jump to content
Sign in to follow this  
rebelone

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes’i Hayatını Kaybetti

Recommended Posts

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes’i Keiji Fujiwara Hayatını Kaybetti

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes'i Hayatını Kaybetti

Air seslendirme ajansı seiyuu dünyasının önemli isimlerinden biri olan Keiji Fujiwara’nın ne yazık ki kanser nedeniyle 12 Nisan günü 55 yaşında hayatını kaybettiğini açıkladı. Sanatçı adına aile arasında bir cenaze töreni düzenlendi.

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes'i Hayatını Kaybetti

Sevilen seiyuu 2016 yılında belirsiz bir hastalık sebebiyle tedavi için seslendirme kariyerine bir müddet ara vermiş, 2017 yılında ise yavaş yavaş işe geri dönmeye başlamıştı. Ancak tüm bu sevindirici geri dönüşe rağmen sanatçı erken yaşta hayata gözlerini yumdu.

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes'i Hayatını Kaybetti

Pek çoğumuz seiyuunun kendisini başta Fullmetal Alchemist serisinde kızına düşkün baba, Roy Mustang’ın sağ kolu olan Maes Hughes karakteri ile tanımıştık. Sanatçı ayrıca Hunter x Hunter serisinde Leorio Paladiknight, Gintama serisinde Zenzou Hattori, Baccano! serisinde Ladd Russo, Ao no Exorcist serisinde Shirou Fujimoto, Crayon Shin-chan serisinde Hiroshi Nohara ve Final Fantasy VII’te Reno gibi pek çok önemli karaktere hayat vermişti.

Öte yandan seiyuunun çalışma arkadaşları da sanatçının kaybı için üzüntülerini dile getirdi. Fullmetal Alchemist serisinde Edward Elric karakterini seslendiren Park Romi Twitter adresinden ”Daha şimdiden… Neden…” diyerek sanatçının genç yaşta göçüp gitmesine üzüldüğünü belirtti.

Hunter x Hunter serisinde Gon karakterini seslendiren Megumi Han ise ” Daha geçen gece yayımlanan, Hunter x Hunter’da Keiji-san’ın yani Leorio’nun veda ettiği bölümü izliyordum. Her zaman ailesini, meslektaşlarını ve arkadaşlarını düşünen biriydi. O yüzden ” tutkulu ” kelimesi sana çok yakışıyor. Hocamı çok seviyorum. Bana her zaman ”Sevgili Alın” başlıklı e-postalar gönderdiğini hatırlıyorum. Sesini pek çok kez duydum ama Keiji-san benim için sonsuza kadar Leorio olarak kalacak.” diyerek akıl hocası olarak gördüğü usta sanatçıyı böyle yâd etti.

Böylesi önemli bir sanatçının bu genç yaşta hayatını kaybetmesi gerçekten üzücü. Seiyuunun hayranlarına ve ailesine baş sağlığı dilerken Fullmetal Alchemist serisinde Roy Mustang’ın şu meşhur sahnesi akıllara geliyor…

linkleri görebilmek için lütfen üye olun
yazısı ilk önce
linkleri görebilmek için lütfen üye olun
üzerinde ortaya çıktı.

linkleri görebilmek için lütfen üye olun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Yöneticiler

rebelone rebelone Fansub Yöneticisi
Kuuhakku Kuuhakku Fansub Yöneticisi
Swagnemite Swagnemite Fansub Yöneticisi
Grage Grage Fansub Yöneticisi

Son Güncellenen Seriler

Son Güncellenen Mangalar

Duyurular

ArcadiaFansubLogo.png.24fb961a7272dbe08d

Arcadia Fansub olarak birçok anime ve manga serisinin çevirisinde katkıda bulunduk ve halen güncel seri çevirilerimiz  devam etmektedir.

×
×
  • Create New...