Jump to content
Sign in to follow this  
rebelone

Iron Man The God of High School Animesinde Başkan Oldu

Recommended Posts

Marvel Evreninin Iron Man’i The God of High School Animesinde Başkan Oldu

Iron Man The God of High School Animesinde Başkan Oldu

Şayet zihninizi bir süreliğine boşaltırsanız yaz sezonu animelerinden The God of High School serisinde tanıdık bir yüze denk geldiğinizi fark edeceksiniz. Serinin çizeri Yongje Park’ın da dikkati çektiği üzere animedeki başkan tıpkı sevilen oyuncu Robert Downey Jr.’a benziyor. Peki ilk etapta bakıldığında Tony Stark’ın seride ne işi var? Yoksa başkanın animede Iron Man olarak karşımıza çıkması sevimli bir tesadüften mi ibaret?

Iron Man The God of High School Animesinde Başkan Oldu

Aslına bakacak olursanız bu resmen kasti olarak verilmiş bir karar. Yongje Park, 10 yıl önce çizdiği bu bölüm esnasında Amerika başkanının Barack Obama olduğunu belirtiyor. Ancak anime yönetmeni Sunghoo Park ise Obama’ya animede yer vermeyeceklerini söylerken aksine kendi Amerika başkanlarını ortaya çıkardıklarını ifade ediyor.

Peki, bu tür bir lideri tasvir edecek olsanız kime başvururdunuz? Elbette bu pozisyona en uygun isim Robert Downey Jr.’a! Ancak başkanı beklenildiği üzere serinin karakter tasarımcısı Akita Manabu değil animenin yönetmeni Sunghoo Park tasarlamış ve gülerek bu süreci oldukça basit bir şekilde özetliyor: ”Bir şekilde Başkan Robert Downey Jr. oluverdi.”

Iron Man The God of High School Animesinde Başkan Oldu

Tüm bu ilginçliklere yönetmenimiz bir tane daha ekliyor ve karaktere ses verme zamanı geldiğinde ”O ses, Japonya’da Iron Man olma konusunda uzmanlaşmış kişidir.” diyor. O ses, Fullmetal Alchemist: Bortherhood’da Maes Hughes’dan Hajime no Ippo’da Kimura’ya, Hunter x Hunter’da Leorio’dan Avengers serisi ile Tony Stark karakterine kadar pek çok rolle tanıdığımız Keiji Fujiwara’dan başkasına ait değil. Fakat ne yazık ki sevilen seiyuu geçtiğimiz nisan ayında

linkleri görebilmek için lütfen üye olun
ve pek çok hayranı yasa boğulmuştu.

Iron Man The God of High School Animesinde Başkan Oldu

Yönetmen Sunghoo Park röportajında rolü üstlenen merhum Fujiwara için ”Evet. Bu tıpkı Japonya’nın Robert Downey Jr.’ı ile tanışmak gibiydi; Çok mutlu olmuştum.” şeklinde duygularını ifade ederken yine tam bir Iron Man hayranı olduğunun altını çizerek kolundaki Iron Man dövmelerini göstermeyi ihmal etmiyor.

Tüm bunlar Marvel ve diğer Amerikan çizgi romanlarının hayranı olduğunu söyleyen Yongje Park için oldukça güzel gelişmeler. Öte yandan  ünlü birine benzeyen bir karakter çizmenin göründüğü kadar basit olmadığına işaret eden Yongje Park bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunu ifade ediyor. Bununla birlikte Robert Downey Jr.’ın çizgi romanda tasvir edilen güçlü bir ABD başkanı edası taşıdığını ve bu yüzden bunun mükemmel bir eşleşme olduğunu söyleyen çizerin bu çabasının başarıya ulaştığını söyleyebiliriz.

Crunchyroll internet sitesinin hazırladığı röportaj videosunda snimeninn yönetmeni Sunghoo Park ve serinin çizeri Yongje Park’ın bu eğlenceli anlarını gelin birlikte izleyelim.

linkleri görebilmek için lütfen üye olun
yazısı ilk önce
linkleri görebilmek için lütfen üye olun
üzerinde ortaya çıktı.

linkleri görebilmek için lütfen üye olun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Yöneticiler

rebelone rebelone Fansub Yöneticisi
Kuuhakku Kuuhakku Fansub Yöneticisi
Swagnemite Swagnemite Fansub Yöneticisi
Grage Grage Fansub Yöneticisi

Son Güncellenen Seriler

Son Güncellenen Mangalar

Duyurular

ArcadiaFansubLogo.png.24fb961a7272dbe08d

Arcadia Fansub olarak birçok anime ve manga serisinin çevirisinde katkıda bulunduk ve halen güncel seri çevirilerimiz  devam etmektedir.

×
×
  • Create New...